आज थप आठ हजार ८५० सङ्क्रमित भेटिए, ८८ को नि’धन

काठमाडौँ, २६ वैशा’ख – पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर कोभिड–१९ का आठ हजार ८५० सङ्क्रमित भे’टिएका छन् । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रा:लयले आज गरेको नियमित पत्रकार सम्मेलनमा मन्त्रा’लयका प्रवक्ता डा जागेश्वर गौतमले १८ हजार ७८७ पिसिआर र ६०० एन्टिजेन परीक्षण गरिएको जान’कारी दिनुभयो । नेपालमा तीन लाख ९४ हजार ६६७ सङ्क्रमित रहेका छन् ।

देखिएका सङ्क्र’मितमध्ये सबभन्दा बढी ३० देखि ३९ वर्ष उमेर समूहका दुई हजार ३८ जना छन् । यस्तै सङ्क्र’मित निको भई चार हजार २२ घर फर्किएका छन् । अहि’लेसम्म तीन लाख दुई हजार ७८७ निको भएर घर फर्किएका छन् । नेपा’लमा निको हुने दर ७६.७ प्रतिशत छ ।

यस्तै सङ्क्र’मणबाट ८८ को नि’धन भएको छ । निधन भएका सङ्क्रमित स’ङ्ख्या सबभन्दा बढी हो । मन्त्रालयका प्रवक्ता डा गौतमले कोभिड–१९ सङ्कट व्यवस्था’पन केन्द्र (सिसिएमी) को तथ्याङ्कमा नेपाली सेनाले शव व्यवस्थापन गरेको आधारमा आज निधन हुनेको सङ्ख्या ८८ पुगेको जान’कारी दिनुभयो । निधन हुनेसँगै नेपालमा अहि’लेसम्म तीन हजार ७२० पुगेको छ ।

यस्तै पाँच सय बढी सङ्क्र’मण भएका जिल्ला २६ पुगेका छन् । प्रवक्ता डा गौत:मका अनुसार मोरङ, सुनसरी, झापा, धनुषा, पर्सा, महोत्तरी, काठमाडौँ, ललितपुर, भक्तपुर, चितवन, काभ्रे, मकवा’नपुर, धादिङ, नुवाकोट, कास्की, गोरखा, दाङ, बाँके, रुपन्देही, पाल्पा, बर्दिया, कपिलवस्तु, सुर्खेत,कैलाली, कञ्च’नपुर र वैतडी रहेका छन् ।

आइसि’युमा ८३२ र भेन्टिलेरमा २६७
यसैगरी सङ्क्र’मितमध्ये ८३२ सघन उपचार कक्ष (आइसियु) र २६७ जना भेन्टिलेटरमा उपचार गरा’इरहेका छन् । प्रदेश नंं १ मा ११३, प्रदेश नं २ मा ६०, वाग्मती प्रदेशमा ४४३, गण्डकी ६१, लुम्बिनी ८६, कर्णाली ३३ र सूदुरप’श्चिम ३६ आइसियुमा रहेका छन् । यस्तै प्रदेश नंं १ मा १७, प्रदेश नं २ मा ३७, वाग्मती प्रदेशमा १५७, गण्डकी १३, लुम्बिनी २१, कर्णाली ११ र सूदुरपश्चिम ११ भेन्टि’लेटर रहेका छन् ।(रासस)

प्रतिकृया दिनुहोस्