खुसीको खबर : आज २ हजार ९ सय ५ जना संक्र’मणमुक्त भएर घर फर्किए

नेपालमा गएको २४ घण्टामा ९ हजार १९६ जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ। स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार २० हजार ४८२ को परीक्षण गर्दा ९ हजार १९६ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको हो।

१९ हजार ९८७ जनाको पीसीआर परीक्षण गर्दा ९ हजार २३ र ४९५ जनाको एन्टिजेन परीक्षण गर्दा १७३ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको हो। आज ५० जनाको ज्या’न गएको मन्त्रालयले जनाएको छ। यो सँगै नेपालमा कोरोना भाइरसका कारण मृ’त्यु हुनेको संख्या ३ हजार ५७९ पुगेको छ। यस्तै, आज २ हजार ९ सय ५ जना संक्र’मणमुक्त भएर घर फर्किएका छन्।

पछिल्लो चौबीस घण्टामा उपत्य’काका तीन जिल्लामा चार हजार १०६ स’ङ्क्रमित थपिएको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रा’लयले जनाएको छ । मन्त्रालयका अनुसार काठमाडौंमा तीन हजार ८९, भक्तपुरमा ३७४ र ललितपुरमा ६४३ जना गरी चार हजार १०६ नयाँ सङ्क्र’मितको पहिचान गरिएको छ ।

मन्त्रालयका अनुसार पछिल्लो चौबीस घण्टामा थपि’एका सङ्क्र’मितसँगै काठमाडौं उप’त्यकामा ३४ हजार ६२१ जना सक्रिय सङ्क्रमित पुगेका छन् । काठमाडौंमा हाल २५ हजार ९४०, ललितपुरमा पाँच हजार ४२९, र भक्तपुरमा तीन हजार २५२ जना सङ्क्र’मित छन् ।

उपत्यकामा भएका स’क्रिय सङ्क्रमितको सङ्ख्या देशभरि भएका सङ्क्रमितको कुल सङ्ख्याको ४४ प्रतिशत हो। राजधानी उपत्य’कामा अहिलेसम्म १,२१४ जनाको कोभिड-१९ सँग सम्बन्धित कारणले मृत्यु भएको सरकारी त’थ्याङ्क छ। जस अनुसार काठमाडौंमा : ८१४, भक्तपुरः १६८, ललितपुरः २३२ मृत्यु भएको छ ।

कोभिड भएर अस्प’ताल जानुपर्ने भए के गर्ने?
कोभिड-१९ भएका बिरामीले अ’स्पताल जानुपर्ने भए वा शय्या आवश्यक परे यी नम्बरमा स’म्पर्क गर्न स्वास्थ्य मन्त्रालयले सुझाव दिएको छ – ११३३ / ९८५१२५५८३९ / ९८५१२५५८३७ / एम्बुलेन्स सेवाको लागि १०२, यी नम्बरहरू चौबीसै घण्टा खु’ल्ला रहने बताइएको छ।

हाल २२ जिल्लामा ५०० भन्दा बढी स’क्रिय सङ्क्रमित रहेका छन्। वाग्मती प्रदेशका आठ, लुम्बिनी प्रदेशमा छ, प्रदेश नं १ का तीन र अन्य चार प्रदे’शका एक-एक जिल्लामा अहिले उच्च सङ्ख्या’मा सक्रिय सङ्क्रमित रहेका हुन्।

थप २१ जिल्लामा २०० भन्दा बढी सक्रिय सङ्क्रमित रहेका छन्। शुक्रवार पुष्टि भएको सङ्क्र’मितहरूमध्ये २०४ जना १० वर्षभन्दा मुनिका, ६०० जना १० देखि १९ वर्षका र ४,४०१ जना २० देखि ३९ वर्षका छन्। त्यस्तै ४० देखि ४९ वर्षका १,५७३,’ ५० देखि ५९ वर्षका १,१९९ र ७० वर्षभन्दा माथिका ३६६ जनामा सङ्क्रमण पुष्टि भएको हो। इताजा खबरबाट’

प्रतिकृया दिनुहोस्