गत आइतबार मात्रै घर फ’र्किएका मदनकृष्ण श्रेष्ठ फेरि अस्पताल भर्ना

श्रेष्ठलाई बुधबार पुनः मेडिसिटी अस्प’तालमा भर्ना गरिएको परिवारले जनाएको छ । आठ दिन अस्प’तालमा उपचारपछि गत आइतबार मात्रै श्रेष्ठ घर फर्किनु’भएको थियो ।

श्रेष्ठको अक्सि’जन लेवल कम भएपछि चिकित्सकको निगरानीमा अस्पतालमा राखिएको हो । उहाँको अक्सि’जन लेवल ८४ मा झरेको परिवारले जनाएको छ । श्रेष्ठको छातीमा सामान्य इन्फेक्सन समेत देखिएको चिकि’त्सकले बताएका छन ।

श्रेष्ठमा कोरोना संक’मण पनि रहेको छ । उहाँको परिवा’रका सदस्य समेत सक्रमित हुनुहुन्छ । उहाँहरू भने घरमै होम आइ’सोलेसनमा हुनुहुन्छ । वैशाख ६ गते श्रेष्ठस’हित उनका परिवारका ५ जनालाई संक्रमण पुष्टि भएको थियो।

त्यस्तै आठ हजार ६५९ सङ्क्रमित थपिए
पछिल्लो २४ घ’न्टामा नेपालमा थप आठ हजार ६५९ जनामा कोरोना (कोभिड–१९) सङ्क्र’मण पुष्टि भएको स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले जनाएको छ । यो अवधिमा पिसीआर विधिबाट आठ हजार ६०५ र एन्टिजेन विधिबाट ५४ जनामा सङ्क्र’मण पुष्टि भएको मन्त्रालयका प्रवक्ता जा&गेश्वर गौतमले बताउनुभयो ।

पिसी’आर विधिबाट २० हजार ७५६ र एन्टिजेन विधिबाट ६१६ गरी २१ हजार ३७२ को स्वाब परीक्षण गरिएको थियो । अब देशभर सक्रिय सङ्क्रमितको सङ्ख्या ६६ हजार ३५२ पुगेको छ । नेपालमा हालसम्म कोरोना भाइरस सङ्क्र’मितको सङ्ख्या तीन लाख ५९ हजार ६१० पुगेको छ ।

कोरोना सङ्क्र’मण भएका चार हजार ७६४ जना संस्थागत आइसोलेसनमा र ६१ हजार ५८८ जना होम आइसो’लेसनमा रहेका छन् । आइसीयुमा ६०० र भेन्टि’लेटरमा १५६ जना उपचार गराइ’रहेका छन् । ५८ को निध’न

कोरोना भाइरसको सङ्क्र’मणबाट गत २४ घण्टामा ५८ जनाको मृत्यु भएको मन्त्रा’लयले जनाएको छ । नेपालमा हाल’सम्म कोरोना सङ्क्रमणबाट मृ’त्यु हुनेको सङ्ख्या तीन हजार ४७५ पुगेको छ । यस अवधिमा एक हजार ९९३ जना कोरोना मुक्त भएका छन् । हालसम्म कोरोना’बाट निको हुनेको स’ङ्ख्या दुई लाख ८९ हजार ७८३ पुगेको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

काठमाडौँ उपत्य’कामा तीन हजार ८२५ मा सङ्क्र’मण
काठमाडौँ उपत्य’कामा तीन हजार ८२५ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । काठमाडौंँमा दुई हजार ८४९, भक्त’पुरमा ४५८ र ललितपुरमा ५१८ जना कोरोना सङ्क्र’मित भेटिएको मन्त्रालयले जनाएको छ । एकै दिन काठमाडौँ उपत्य’कामा १५ जनाको मृ’त्यु भएको छ । इताजा खबरबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्