निखिल देखि माग्नेबुढाले गरे २४ सै घण्टा नि:शुल्क कोभिड एम्बुलेन्स सेवा सुरु (फोन नम्बरसहित)

काठमाडौँ उपत्य’कासहित देशका विभिन्न क्षेत्रमा तीव्र रुपमा फैलिरहेको महामारीले बिरामीलाई असहज भएको दृ’ष्टिगत गर्दै ओम समाज डेन्टल हस्पिटल, बिराज समाज तथा सामाजिक अभियन्ताहरुको अगुवाइमा आकस्मिक स्वास्थ्य सेवा’सहितको एम्बुलेन्स सेवा शुरु गरिएको हो ।

यो अभियानलाई सामा’जिक अभियान्ता देवेन्द्र प्रधान ,क्याप्टेन विजय लामा, पूर्वप्रहरी प्रमुख सर्वेन्द्र खनाल , शिक्षाकर्मी कर्ण’बहादुर शाही, अधिवक्ता सञ्ज’यराज अधिकारी, पर्यटन व्यवसायी रामहरि शर्मा, अभियन्ता ज्ञानेन्द शाही, वरिष्ठ कलाकार निखिल उप्रेती, केदार घिमिरे ‘माग्नेबुढा’ लगा’यतको सहयोग छ ।

अभियन्ता प्रधा’नले कोभिड–१९ महामारीको असहज परिस्थितिमा समस्यामा परेका बिरामीको सहजताका लागि आक’स्मिक उपचार तथा निःशुल्क एम्बुलेन्स सेवा सञ्चा’लनमा ल्याइएको जानकारी दिनुभयो ।

अभि यान अन्तर्गत गरीब, दुःखी, असहाय वा एम्बुलेन्स सुविधा लिन अफ्ठ्यारोमा परेका व्यक्तिका लागि सेवाको भावले आ’फूहरुले पूर्ण सहयोग गरी सम्भव भएसम्म हस्पिटल पु¥याउने ओम समाज हस्पिटलका अध्यक्ष डा. सुवास घि’मिरेले जानकारी दिनुभयो ।

शनिबा’रदेखि शुरु गरिएको अभियानअन्तर्गत कोभिडका बिरामीलाई उनीहरुले चाहेका अस्पताल पु¥याउने तथा अक्सिजनको व्यवस्था’पनको कार्य गर्दै आएको उहाँले बताउ’नुभयो । दैनिक ४० देखि ५० बिरामीले यो सेवा लिइरहेका छन् । आज दुई सयभन्दा बढी फोन कल आएको र बिरामी व्यवस्थापनमा अभि’यान सक्रिय रुपमा जुटेको बताइएको छ ।

बिरा’मीलाई आवश्यकताअनुसार निःशुल्क आकस्मिक स्वास्थ सेवास’हितको एम्बुलेन्स सेवा उप’लब्ध गराइनेछ । बिरामीले आफूले चाहेको अस्पताल आफैँ छान्न सक्नेछन् । डा. घिमिरेले अहिलेको असहज परिस्थितिमा भौतिक दूरी कायम गर्दै मास्क लगाउन र अनाव’श्यक सिलिन्डर स्टक नगर्नसमेत आ’ग्रह गर्नुभएको छ ।

त्यस्तै, अभियन्ता’हरुले पनि नअत्तालिन, मनोबल कमजोर पार्ने खालका सामग्री सामाजिक सञ्जालमा पोस्ट र शेयर नगर्न आग्रह गर्नुभएको छ । सो अभि’यानको सहयोगार्थ तत्का’ललाई इन्द्र अन्नपूर्ण लाइन्स, बिराज समाज, क्याप्टेन लामा, पूर्वप्रहरी प्रमुख खनाल , शिक्षाकर्मी शाही, डा. घिमिरे, अधिवक्ता अधिकारी, व्यवसा’यी शर्मा, अभियन्ता शाही, कलाकार उप्रेती, घिमिरे तथा प्रधानले जनही रु १५ हजार उपलब्ध गराउनुभएको अभिया’नले जनाएको छ ।

स्वास्थ’कर्मी जिता बराल, मुना साधना विश्कर्मा, निर्मल कार्की तथा चालक तेन्जिङ तामाङको टोलीले बिरा’मीलाई अस्पतालसम्म पु¥याउन आ’कस्मिक स्वास्थ सेवा तथा एम्बुलेन्स सेवामा कार्य गर्ने बिराज समाजका अध्यक्ष रामप्रसाद दाहालले बताउ’नुभयो । सेवा लिनका लागि सम्पर्क नं ९८५१२७७३४२, ९८५१२३९३४२ र ९८५१३१२४१७ सम्पर्क गर्न सकिनेछ । इन्द्रेणी नेपालबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्