सुनको मूल्य बढ्यो,कतिमा कारोबार हुँदैछ त? हे’र्नुहोस्

नेपाली बजारमा बिही’बार सुनको मूल्यमा सामान्य वृद्धि भएको छ । नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी महासंघका अनुसार बुध’बार तोलामा ९० हजार ५०० रुपैयाँमा का’रोबार भएको छापावाल सुन बिहीबार बढेर तोलामा ९० हजार ८०० रुपैयाँमा कारोबार भएको हो । सरकारले उपत्य’कामा निषेधाज्ञा लगाएको पहिलो दिन सुनको मूल्य तोलामा रु ३०० ले बढेको हो । निषेधा’ज्ञाका बीच अहिले बिहेको सिजन रहेकाले यो बेला सुनको कारोबार बढी हुने गर्छ ।

बिहीबार ते’जाबी सुन तोलामा ९० हजार ३०० रुपैयाँमा कारोबार भएको छ । यसैबीच बिहीबार चाँदीको मूल्य तो’लामा १३१५ रुपैयाँमा कारोबार भएको छ । यसअघि बुधबार चाँदी तोलामा १३०५ रुपैयाँमा कारोबार भए’को थियो ।

यो पनि,काठ’माडौँ उपत्यकाका तीन जिल्लामा आजदेखि लागु भएको निषेधाज्ञाका समयमा बैंक तथा वित्तीय संस्थाहरू खुला रहने भएका छन् । नेपाल बैंकर्स सङ्घले निषेधाज्ञाको समय’मा बैंकका सबै शाखाहरू खुला हुने जनाएको छ ।

सङ्घले विज्ञ’प्तिमार्फत बैंक तथा वित्तीय संस्थाका सबै शाखा कार्यालयहरू नियमित सञ्चा’लन हुने जनाएको छ । सबै शाखा कार्यालय खुला भए पनि निषेधाज्ञाको अवधिमा ग्राहकहरूलाई अत्यावश्यक अवस्था’मा बाहेक बैंक नआउन पनि आग्रह गरेको छ ।

बैंकका सबै शा’खामा ग्राहकको भिडभाड बढी हुने हुँदा भिडकम गर्नका लागि ग्राहकलाई अनुरोध गरिएको सङ्घका अध्यक्ष भुवन दाहालले जानकारी दिए । उनले नागद (नोट) कारोबा’रभन्दा बढी अनलाइनमार्फत कारोबार गर्न आग्र’ह गरे ।

सङ्घले निषेधा’ज्ञाको समयमा बैंकका शाखा तथा एटीएम बुथहरू खुला रहने भन्दै इन्टरनेट र मोबाइल बैंकिङ सेवा लिए’का ग्राहकले आफ्नो पासवर्ड बिर्सि’एमा वा अन्य कुनै प्राविधिक समस्या भएमा आफ्नो सम्बन्धित शाखामा फोन सम्पर्क गर्न समेत आग्र’ह गरेको छ । रातोपाटीबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्