कुखुराको मासुको मूल्य, अहि’लेसम्मकै उच्च बिन्दुमा

पछिल्लो समय कु’खुराको मासुको मूल्य दिन प्रतिदिन उकालो लाग्नेक्रम जारी छ। काठमाडौँ र चितवनमा कुखु’राको मासुको मूल्य अहिलेसम्मकै उच्च बि’न्दुमा पुगेको छ।

राष्ट्रिय कु’खुरा व्यवसायी सङघका अध्यक्ष जङगबहादुर बीसीका अनुसार शुक्रबार कुखुराको मासु प्रतिकेजी काठ’माडौँमा ४३० रुपियाँ र चितवनमा चार सय रुपि’याँमा कारोबार भइरहेको छ।

साना व्यव’सायीले यो मूल्यभन्दा १०/१५ रुपियाँसम्म बढी मूल्यमा कुखुराको मासुको कारोबार ग’रिरहेको पाइन्छ। “पछिल्लो एक महिना लगातार कुखुराको मासुको मूल्य बढिरहेको छ। अझै केही समय यही मूल्य का’यम रहने देखिन्छ।”

अध्यक्ष बी’सीले भने, “यो मूल्य अहिलेसम्मकै उच्च मूल्य हो।” व्यवसायीले किसानबाट जिउँदो कुखुरा प्रति’किलो काठमाडौँमा ३१० र चितवनमा २८५ रुपियाँमा खरिद गर्ने गर्छन्। गोरखा’पत्रमा खबर छ ।

यो पनि पढ्नुहोस्, आ’गामी बजेटमा डिजिटल कारोबारलाई प्रोत्साहन गर्न ग्रा’हकलाई सहुलियत र छुट दिनुपर्ने, निक्षेप तथा कर्जा सुरक्षणका लागि बैङ्क तथा वित्तीय संस्थाले तिर्नुपर्ने शुल्क ५० प्रतिशतले कम गर्नुपर्नेलगायतको सुझाव नेपाल बैङ्कर्स एसोसि’एसनले दिएको छ ।

गैरआवसीय नेपालीहरूसँग भएको पुँजी, पुँजी बजारमार्फत प्रवद्र्धन गर्न विशेष प्याकेज व्यवस्था गर्नुपर्ने एसोसिएसनको सुझाव छ ।

सरका’रले प्रदान गर्ने विभिन्न प्रकारका अनुदान’बापतको रकमको अतिरिक्त स्था’नीय तहको सञ्चित कोषमा जम्मा भएको सम्पूर्ण रकम स्थानीय तहको कारोबार गर्ने बैङ्क’हरूमा निक्षेप रहने व्यवस्था गरेमा बैङ्किङ क्षेत्रमा थप तरलता उपलब्ध हुन गई कर्जा प्रवाहमा सहजता हुने एसोसि’एसनको सुझाव छ । यो समाचार आजको गोरखापत्र दैनिकमा छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्