आज चर्चित हास्यकलाकार माग्ने बुढाको जन्मदिन, कति वर्ष पुगे त उनी?

आज चर्चित हास्य’कलाकार केदार घिमिरे अर्थात माग्ने बुढाको आज जन्मदिन परेको छ । २०३२ साल चैत २८ गते शुक्रबार  जन्मेका उनलाई बिहा’नैदेखि आफन्त र शुभेच्छुकहरुले शुभ’कामना दिइरहेका छन् । मकवानपुरमा जन्मेका हास्य’कलाकार केदार घिमिरेलाई  धुर्मुसले साथी तथा अविभावक भन्दै जन्म’दिनको शुभकामना दिएका छन् ।

त्यस्तै निर्माता  तथ कला’कार निर्मल शर्मा गैँडाले पनि उत्तर उत्तर प्रगतीको कामना गरेका छन् । मेरी बास्सै’ नामक टेलिसिरियलबाट लोक’प्रिय बनेका  हेटौंडाका स्थानिय बासिन्दा रहेका ‘माग्ने बुढा’को संघर्ष लोभलाग्दो छ । वि सं २०५० सालमा एसएलसी परिक्षा पास गरेका उनि पछिल्लो समय टेलिसि’रियलका अलावा ठूलो पर्दामा पनि छपक्कै छाउन सफ’ल भएका छन् ।

२०५८ सालदेखि कलाका’रिता शुरु गरेका केदारले हालसम्म हिजो आजका कुरा ,गीताञ्जली, तितो सत्य , लोकलहरी’, जिरे खुर्सानी, मेरी बाँस्सै सहित आधा दर्जन बढी चलचित्रमा पनि काम ग’रिसकेका छन् । उनले अभिनय गरेका छक्का पञ्जाका सिरिजहरु र रामकहानी चलचित्रले राम्रो लोकप्रि’यता कमाउन सफल भएका छन् ।

यो पनि: काभ्रेप’लाञ्चोक, २८ चैत – एक वर्षअघि भुम्लु गाउँपालिकास्थित फिल्डमा खटेको नापी कार्या’लयको टोली फर्किएपछि ४५ वर्षदेखि लालपूर्जाको पर्खाइमा बसेका करिब एक हजार २०० परिवार’मा पुनःनिरासा छाएको छ । एक वर्षअघि उक्त गाउँपालिकाको सात र आठ नम्बर वडामा जिल्ला नापी कार्यालयका दुई टोली स्थानीयको जग्गाधनी र जग्गाको छानविन गरी लाल’पूर्जा दिन जिल्लास्थित कार्यालयमा सिफारि’स गर्न राखिएको थियो ।

तर ती टोली मालपोत कार्याल’यको असहयोग तथा अन्य विविध कारण देखाउँदै हालै जिल्ला फर्किएपछि लालपूर्जा वितरणमा अन्योलता छाएको हो । ४५ वर्षदेखि लालपू’र्जाविहीन काभ्रेपलाञ्चोकको भुम्लु गाउँपालिकास्थित दुई वडाका एक हजार दुई सयभन्दा बढी स्थानीयमा जग्गाको समस्या भएपछि तत्कालीन मन्त्री गोकुल’प्रसाद बाँस्कोटाले दुई वडामा दुई टोली खटाउन नापी कार्यालय र मालपो’तलाई निर्देशन दिनुभ’एको थियो ।

गाउँपा’लिकाका सीमा विवादका कारण आफ्नै जमीन आफ्नो नाममा नभएपछि करिब एक हजार २०० लालपूर्जा विहीनले फिल्डका नापी र मालपोतको दुवै कार्यालयमा गत माघ महिना’सम्म लालपूर्जा प्राप्तिका लागि निवेदन दर्ता गरेका थए । भुम्लु गाउँपालिकाले भने केही दिनअघि मात्रै तत्का’ल काम पुनःसचालन गराउन जिल्लास्थित नापी र मालपोत कार्यालयलाई छुट्टाछुट्टै प’त्राचार गरेको छ । “निवेदनउपर छानविन गरी जग्गदाताले आवश्यक प्रमाण जुटाउने प्रक्रिया अघि बढि’सकेको अवस्थामा कर्मचारीले फिल्ड छाडेर हिडेपछि हिड्नुको कारणसहित दुवै कार्यालायलाई पत्रा’चार गरेको हो”, गाउँपालिका अध्यक्ष गुमा’नध्वन कुँवरले भन्नुभयो ।ओएस नेपालबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्