पढ्न स्कुल गएका दुई बिद्यार्थीले कक्षाकोठा भित्रै एक आ’पसमा गरे बिहे, भिडियो भयो भाइ’रल

भारतको आन्ध्र’प्रदेशस्थित एक विद्यालयमा दुईजना किशोरा’वस्थाका विद्यार्थीहरुले एक आपसमा बिहे गरेको भिडियो भाइरल बनेपछि त्यसले ठूलो तहल्का मच्चा’एको छ ।

आन्ध्रप्रदेशको पूर्वी गोदाबरी जिल्ला’स्थित राजामहेन्द्रवरममा रहेको एक जुनियर कलेजमा कक्षाकोठाभित्रै एकजना किशोर तथा अर्की किशोरी विद्यार्थीले आप’समा बिहे गरेका हुन् ।

उक्त घटनाका सम्ब’न्धमा प्रहरीले बाल विवाह निषेध ऐन बमोजिम जाहेरी दर्ता गरेको भारतीय पत्रिका द हिन्दुले जनाएको छ । कक्षाकोठाभित्रै बिहे समारोह भएको भिडियो सामाजिक सञ्जा’लमा भाइरल बनेसँगै स्थानीय प्रहरीको ध्या’नाकर्षण भएको थियो ।

अधिका’रीहरुका अनुसार नाबालिक उमेरका विद्यार्थीबीच कक्षाकोठामा भएकोे बिहे अवैध भएको हुँदा रद्द गरि’एको छ र केटाकेटी दुबैजनालाई मनोपरामर्श दिइएको छ । किशोरीलाई आन्ध्रप्रदेश महिला आयोगले संर’क्षण गृहमा राख्ने भएको छ ।

कक्षा’कोठाभित्र दुई विद्यार्थीको बिहे कसले गराएको हो भन्ने विषयमा प्रहरीले अनुसन्धान जारी राखेको छ । प्रवि’णता प्रमाणपत्र तहमा अध्ययनरत ती किशोर–कि’शोरीहरु एकै कक्षाका सहपाठी हुन् ।

भि’डियोमा देखाइए अनुसार १७ वर्ष उमेरका किशोरले आफूले ल्याएको मंगलसुत्र कक्षाकोठामै ती किशोरीलाई पहि’राइदिए । पछि उनले किशोरीलाई सिन्दुर लगाइदिए र बिहे सम्पन्न भयो । त्यससँगै उक्त जोडीले केही युगल तस्वी’र पनि खिच्यो । कक्षाकोठाभित्रको उक्त बिहेको भिडियो उनीहरुकै सहपाठी एक अर्की किशो’रीले खिचेकी हुन् ।

घट’ना सार्वजनिक भएसँगै विद्यालय व्यवस्थापनले बिहे गर्ने ती किशोर–किशोरीलाई निष्का_सन गरेको छ । उक्त घटनापछि किशोरीलाई उनीहरुका बुवा–आमाले घरमा छिर्न दिएनन् । जसका कारण उनलाई एक स्थानीय मनोपरामर्शदातृ संस्थामा लगियो । केटाका अभिभा’वकसँग पनि कुरा गरेर उसलाई मनो’परामर्श दिइयो ।

प्रहरीले उक्त घ_टनाका सम्बन्धमा जाहेरी दर्ता गरी अनुसन्धान अगाडि बढाएको छ । प्रहरीले बिहे गरेको भनिएका किशोर–कि’शोरी तथा उनीहरुका अभिभावकका साथै विद्यालय प्रशासनको समेत ब’यान लिने छ । अनुसन्धानका क्र’ममा दो’षी पाइएकाहरुलाई का’रवाही गरिने प्रहरीले जनाएको छ । इताजा खबरबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्