आमाको ग र्भमै छँदा यि बालिकाको जिवनमा घट्यो विश्वकै अनौठो घ’टना, यसरी शरिर बाहिरै मुटु

अमेरिकामा बस्ने एउटी बालिका एकदम दु’र्लभ समस्याबाट गुज्रिरहेकी छन् । विरसविया गोन्चरोभा नामकी यस बालिकाको पेन्टा’लोगी अफ कन्ट्रोल भनिने उनी आमाको ग र्भ मै छँदा उनका मांस’पेशीहरु गलत तरिकाले विकसित भए । यस अवस्था’का कारण गोन्चरोभाले कुनै पी’डा महसुस भने भएको छैन । यसको कारणले गर्दा उसको मुटु शरिर बाहि’र नै देखिन्छ ।

उनको मुटुमा प्वा’ल पनि छ। गोन्चारोभा यस्तो अवस्थाका कारण प्रायः अस्पतालमा समय बि’ताउनु पर्छ। २०२० को सुरुमा उनको अक्सिजनको स्तर एकदम छिटो तल झर्न थाल्यो, त्यसपछि उनलाई आपतकालीन कोठामा लगियो र अर्को दुई हप्तामा अस्पतालमा समय बि’ताएपछि गोन्चारोभाको अक्सिजनको स्तर सा’मान्यमा फर्कियो।

दारी २०१५मा रूस बाट अमेरिका आउने नि’र्णय गरेका छन् । उनलाई आशा छ कि उनी अमेरिकामा छोरीको शल्यक्रिया गर्न सक्षम हुनेछन् । ताकी छोरीको मुटुमा भएको प्वा’लको पनि उपचार गर्न सकियोस् । यद्यपि गोन्च’रोभाको उच्च रक्तचापका कारण उसको फोक्सोका धमनीहरू प्रभावित छन्, त्यसैले यो शल्य’क्रिया पनि सम्भव भएको छैन।

गोन्च’रोभा भन्छन कि कहिलेकाँही अक्सिजनको मात्रा यत्ति कम हुन्छ कि उनीहरूलाई चक्कर आउन लाग्छ । तर यसको बा’वजुद उनी सक्रिय हुन मन पराउँछिन् र उनी आफ्ना साथीहरूसँग नाच्न र गाउन मन पराउँछिन्। यद्यपि कोरोना अवधि’का कारण उनी यस वर्ष आफ्ना साथीहरूसँग बढी स’मय दिन सकेकी छैनिन।

गोन्चरोभा पनि सो’शल मिडियामा धेरै सक्रिय छिन र उनी आफ्नी आमासँग फोटोहरू साझे’दारी गर्छिन । गोन्चरोभा इन्स्टाग्राममा धेरै सक’रात्मक सन्देशहरू प्राप्त गर्दा आनन्द लागेको बताउँछिन् । इताजाखबरबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्