आज चर्चिच अभिनेत्री झरना थापाको जन्मदिन, कति वर्ष पुगिन् त?

नेपाली चलचित्र क्षेत्र’की चर्चित अभिनेत्री झरना थापाको आज जन्मदिन परेको छ । आज उनले आफ्नो ४० औं जन्मदिन मना’उदैछिन् । उनी प्युठान जि’ल्लामा जन्मिएकी हुन् । चलचित्र धर्मसंकटबाट नेपाली चलचित्र क्षेत्रमा प्रवेश गरेकी झरनाले हाल’सम्मम धेरै चलचित्रमा अभिनय गरेकी छिन् ।

१६ वर्षको उमेरबाट नेपाली चल’चित्र क्षेत्रमा अभिनय सुरु गरेकी यि सुन्दरी नायि’काले दाइजोमा अभिनय गरेर डेब्यू गरेकी हुन् । धर्म संकट, जीवन साथी, अञ्जली, सुख दुख, मुग्ला’न, लगायतका कैयौँ हिट फिल्म दिएकी झरना एक समयकी सर्वाधि’क ब्यस्त र बढी खोजीने नायिकाको सू’चिमा पर्थिन् ।

आज परेको जन्मदिन उनले घरमै परिवा’रसँग मनाउदैछिन् । विश्वभर फैलिएको कोरोनाभाइरसका कारण उनी अहिले घरमै छिन् । जन्मदिनको अवसरमा उन’लाई पति सुनिल कुमारले सामाजिक सञ्जा’ल फेसबुक मार्फत शुभकामना दिएका छन् ।

उमेर ढल्कदै गएपछि अक्सर हिरोइनहरु निर्मा’णमा होमिन्छन् भन्ने एक चर्चा नेपाली सि’नेक्षेत्रमा चल्दै आइरहेको छ । निर्देशनको कमाण्ड सम्हाल्ने साहसचाहिँ ज्यादै थोरै हिरो’इनमा मात्र हुन्छ । त्यस्तै आँट देखाएकी छन् झ’रना थापाले ।

उनले ए मेरो हजुरको सिक्वे’ल पहिलोपटक निर्देशन गरेकी थिइन् । केहि वर्ष अघि प्रदर्शनमा आएको सो फिल्मबाट उनले नि’र्देशनमा सफलता हात पारिन् । त्यस पश्चा’त् उनले ए मेरो हजुरकै तेस्रो सिक्वेलमा आफ्नै छोरी सुहाना थापा’लाई सिने जगतमा हिरोनिको रुपमा डेब्यु गराउदै निर्देशन गरिन भने यतिबेला ‘ए मेरो हजुर ४’ को जोडतो:डले सुटिङ्ग भैरहेको छ ।

उनका मुगलान, हामी तीन भाई, म तिमि’बिना मरि’हाल्छु, तक्दीर, ए मेरो हजुर, सुखदुख, लगायतका फिल्म दर्शकमाझ चर्चित फिल्म हुन् । २ दशक भन्दा लामो समयदेखि फिल्म क्षेत्रमा सक्रिय झरना पछिल्लो समय निर्देशन समे’त गर्न थालेकी छन् । – इताजा खबरबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्