भाइरल हुने बहानामा आमाले आफ्नो बच्चाको मसान घाटमा लगेर टिकटक बनाइन्, तर त्यसपछी जे भयो …(भिडियो)

नेपालमा भिडियो सेयरिङ प्लेटफर्म टि’कटक (सामाजिक सञ्जाल) का प्रयोगकर्ता बढेसँगै यसको दुरू’पयोग पनि बाक्लिएको पाइएको छ। टिकटक नेपालमा त्यति नै चर्चित र लोकप्रिय छ, जति फेसबुक । टिकटकको यो लोकप्रियता झन् ब’ढ्दो छ ।

नेपाल प्रहरीको साइबर ब्युरोका अनुसार कार्यालयभित्रै भिडियो बनाउने, बैंकका कर्म’चारीले फाइल, पैसा र डकुमेन्टजस्ता सामग्री भिडियोमार्फत सार्वजनिक गर्ने, प्रहरी र नेपाली सेनाको ब’र्दीको प्रयोग गर्ने, ड्युटीमै भिडियो बनाउने, चित्त नबु’झेका व्यक्तिको भिडियो अपलोड गरिदिने प्रवृत्ति बढेको छ।

ब्युरोका एसपी पशुपति रायका अनुसार साइबर अ’पराधमा आगो थप्ने काम टिकटकले पनि गरिरहेको छ। सरकारले सामाजिक सञ्जाल र युट्युब च्यानललाई व्य’स्थित गर्न सकिने आवश्यक कानुन निर्माण नगरेका कारण प्रहरीको टा’उको दुखे’को छ। इन्टरनेट सेवा प्रदायकका अनुसार अहिले नेपाल भित्रिने कुल अन्तर्राष्ट्रिय हिस्सा टिकटक प्रयोगमै ख’पत हुन्छ अर्थात् १७० जीबीपीएस सम्मको अन्तर्राष्ट्रिय ब्यान्ड’विथ टिकटककै लागि प्रयोग हुने गर्छ ।

जुन बन्दाबन्दीअघि सम्म जम्मा १० जीबीपीएसको हारा’हारी थियो । सुरक्षा स’त’र्कताका लागि भन्दै टिकटकले पूर्वजानकारी बिना आफ्नो इन्टरनेट प्रोटोकल एचटीपीपीबाट एचटीपीपीएसमा परि’वर्तन गरेपछि नेपाली सेवा प्रदायक यतिबेला स’म’स्यामा देखिन्छन् । रमाइलो गर्ने र भाइरल हुने बहा’नामा केही व्यक्तिले ज’था’भा’बी भिडियो बनाएर ‘अपलोड’ गर्ने गर्छन । त्यस्तै यहाँ एउटा आमाले आफ्नो बच्चालाई म’सान घा’टमा लगेर खिचेको भिडियो अहिले भाई’रल बनेको छ । – इताजा खबरबाट

हेर्नुहोस् तलको भिडियोमा :

प्रतिकृया दिनुहोस्