सानैमा आमाको नि’धन भयो, बहिनीको बिहे गर्दा १० लाख ऋण लाग्यो, अहिले गाँऊ-गाँऊ डुलेर सिरक बनाउँछु (भिडियो सहित)

तराई तिर घर अनि कालो वर्ण त्यस’माथि हल्का हिन्दी लवज, यस्तो देख्ने बि’त्तिकै धेरैले इन्डियन सम्झेर ए भैया भनेर बोलाउँछन् । यस्तो सोचेर कसैले बोलाउँदा यी २० बर्षिय शम्से’रलाई भने कता कता मन दुख्दो रहेछ । आफू ने’पाली भएर पनि अरुले भारतिय जस्तो व्यवहार गर्ने गरेका धेरै पटक भोकेका छन् उनले ।

सानैमा आमा बि’त्यो, बहिनीको विबाह गर्दा दाइजो दिँदा १० लाख ऋण लाग्यो । तै पनि जसो’तसो गाँऊ गाँऊ डुलेर सिरक बनाउँदै जिविकोपार्जन गर्छन् उनी । हातमा सिप र शरिरमा जाँगर भए पैसा जता पनि फल्ने उनको बु’झाई छ । हेर्नुहोस उनै शम्से’रसँग गरिएको भिडियो संवाद…

यो पनि पढ्नुहोस-बाबुले कलेजो दान गरेपछि त्रिवि शि’क्षण अस्पतालमा भयो ११ महिने बाल’कको गरियो कलेजो प्रत्यारोपण : ११ महिने बालकको महारा’जगञ्जस्थित त्रिभुवन विश्वविद्यालय शिक्षण अस्पतालमा कलेजो प्रत्यारोपण गरिएको छ ।शनिबार राति ८ घण्टा लगा’एर शिक्षण अस्पतालका चिकि’त्सकहरुले कलेजो प्रत्यारोपण गर्न सफल भएका हुन् ।

३५ वर्षका बाबुले आफ्नो छोरलाई कलेजो दिएका थिए । शिक्षण अस्पतालका लिभर, प्या’न्क्रियाज सर्जन प्रा। डा। रमेश सिंह भण्डारीको नेतृत्तमा कलेजो प्रत्या’रोपण सुरु भएको थियो । काभ्रे घर भएका ति बालकको डेढ महिनादेखि प्रत्यारोपणको लागि त’यारी गरिएको थियो ।

सानो उमेरमा गरि’एको पहिलो प्रत्या’रोपण भएको बताइएको छ ।प्रत्यारोपणमा सघाउन फोर्टिस अस्पताल भारतका डा विजय भिजको नेतृत्वमा चिकि’त्सकको टोली आएको थियो । उनीहरुको सहयोगमा प्रत्यारोपण सफल भएको ब’ताइएको छ । कलेजो प्रत्यारोपण भने कोरोना महा’मारी सुरु भए यताको यो नै पहिलो हो । – ओएस नेपालबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्