कांग्रेससँगको छलफलपछि महन्थ ठाकुरले भने– हाम्रो लागि सब ओली सरकार नै हो (भिडियो सहित)

ओली सरकारको वि’कल्प खोज्नु पर्ने बताउँदै आएको नेपाली कांग्रेसले जनता समाजवादी पार्टीका नेताहरुसँग शुक्रबार साँझ छल’फल भएको छ । ओली सरकारको विकल्प’मा जानुपर्ने बताउँदै आएको कांग्रेसका र जसपाका शीर्षनेताहरुबीच शुक्रबार साँझ देउवा निवास बुढानिल’कण्ठमा छल’फल भएको हो ।

प्रतिनिधि सभा पुन’र्स्थापित गर्दै एमाले र माओवादी केन्द्र ब्यूँताउने अदालतको आदेश आएपछि सत्ता सह’कार्यका लागि दलहरु परामर्शमा जुटि’रहेका छन् । निर्णायक मानिएको जसपासँग सत्तारुढ एमाले तथा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र माओवादी केन्द्रका नेताहरुले पनि छ’लफल गरिसकेका छन् ।

यही क्रममा शुक्रबार जस’पाका शीर्षनेताहरुसँग कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवास’हितका नेताहरुले छलफल गरेका हुन् । जसपाका नेताहरुसँग छलफल गर्नु अघि शुक्रबार कांग्रेसका वर्तमान र पूर्व पदाधि’कारीहरुको बैठक बसेको थियो । सो क्रममा ओली सरकारको विकल्प खोजेर प्रमुख प्रतिपक्षी दलको हैसिय’तले कांग्रेसले निकास निकाल्नु पर्ने निष्कर्ष निकाले प्रवक्ता विश्वप्रकाश शर्माले जान’कारी दिए ।

सो निष्कर्ष निका’लेको कांग्रेस र जसपाबीच छलफल भए पनि कुनै सहमति नभएको जनता समाजवादी पार्टीका अध्य’क्ष महन्थ ठाकुरले जान’कारी दिए । उनकाअनुसार जसपाले रेशम चौधरीसहित आफ्ना बन्दी नेताहरुको रिहा गर्नुपर्ने, नेता तथा कार्यकर्तामाथि लगाइएको मुद्दा लिनुपर्ने र संविधान संशोधन गर्नुपर्ने पुरानै सर्तहरु कां’ग्रेससँग राखिएको छ ।विकसित राज’नीतिक घटनाक्रमका विषयमा छलफल भए पनि कुनै सहमति भने नभएको बताए’का अध्यक्ष ठाकुरले मिलेर जाउँ भन्ने कांग्रेसको प्रस्ताव आएको बताए ।

कांग्रेससँगको छल’फलबारे उनले भने, ‘सबै मिलेर जाने कुरा भएको छ, ठिक छ मिले जाउँ भन्यौँ । अब माओवादी केन्द्रसँग पनि कुरा गर्छाैँ । त्यसपछि निष्कर्ष निकाल्छौँ ।’ सबै दलहरुसँग छलफल गरिसकेकाले कोसँग सहमति नजिक हुनुहुन्छ भन्ने पत्र’कारको जिज्ञासामा अध्यक्ष ठाकुरले हाँस्दै भने, ‘हाम्रो लागि सब ओली सर’कार नै हो ।’- इताजा खबरबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्