कति दिन लुकेर भाग्छौ सपना, बिनयलाइ जेल पठाएर तिमि चोखो भयौ भन्दै च्यालेन्ज गरिन शर्मिलाले (भीडीयो सहित)

बीबीसीको विश्वको १०० प्रति’भाशाली महिलाको सूचीमा परेकी सपना रोका मगरको उजुरीका का’रण प्रहरी हि रासतमा पुगेका विनयजंग बस्नेतको पक्षमा ना’रावा’जी गर्न पुगेका केही ब्यक्तिलाई प्रहरीले प’क्राउ गरी केही बेरमा रि’हा गरेको छ । विनयजंगलाई रिहा गर्नुपर्छ भन्दै माग राखेर आन्दो’लन गर्न पुगेका सर्मिला वाइवा लगायतका केही महिलालाई प्रहरीले केहीवेर प’क्राउ गरी रिहा गरेको छ ।

शर्मिलाले प्रहरी माथि हा’ त पा त गरेका का’रण उनलाई प’क्राउ गरेको हो । उनले आफुले ग’ल्ती गरेकाले केही बेर प’क्राउ गरेको बताएकी छन् । उनले इन्सपेक्टरलाई हा’त पा’त गरेको बताएकी छन् । केहीबेर हि’रासतमा राखेको भएपनि डिएसपीको नि’र्देशनमा आफुलाई छोडेको बताएको छ । उनले सपना रोकाको पनि ग’ल्ती भन्दै सार्वजनिक हुन माग गरेकी छन् ।

उनले विनयजंगकै कारण सपना बीबीसीको प्रभा’वशाली महिलाको सूचीमा परेको भन्दै विनयजंग माथि सपनाले अ’न्याय गरेको दावी गरेकी छन् । उनले सपनालाई अब काम गर्न पनि नदिने चेता’वनी दिएकी छन् । उनले ओपन च्या’लेन्ज दिन्छु सपनालाई, काठमाडौमा आएर वे’वारिसे श’व’ ज लाएर देखाओस् । उनले सपनाको वारेमा अ’पश’ब्द प्रयोग गर्दै चे’तावनी दिएकी छन् ।

सपना वि ग्रेर हिँ’ड्दा मगर समाज र गृह’मन्त्री कहाँ गएका थिए ? उनले अ’पश’ब्द प्रयोग गर्दै सपना वि’रुद्ध उत्रने चे’तावनी दिइन् । उनले टेकु प्रहरीमा पनि गएर घे’राउ गर्ने चेता’वनी दिइन् । उनले विनयजंगलाई रि’हा गर्नुपर्ने माग राखेकी छन् । उनले झुटो आ’रोप लगाएर विनयजंगलाई प’क्राउ गरिएको उनको दा’वी हो ।

विनयजंग दो षी हो भने सपना पनि उ’त्तीकै दो षी छ, उनको भनाई छ । शर्मिलालाई प्रहरीले केही वेर प’क्राउ गरेर रिहा गरेपछि शर्मिलालाई स्वागत गर्न आफुलाई सामाजिक अभि’यन्ता भन्ने पुण्य गौतम पनि पुगेका थिए । – इताजा खबरबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्