छोरा छोरीलाई माग्न पठाई आमा घरैमा लाली पाउडर गर्ने, बाबु मापसे गरेर बस्ने (भिडियो सहित)

यो संसारमा आमा भन्ने एउटा यस्तो शब्द हो जस्ले बाबुको तु’लनामा आफ्ना सन्तानकोलागी धेरै यो’गदान दिएकी हुन्छिन् । र जिम्मेवारी बाबुको तुलनामा असल तरिकाले नि’भाई रहेकी हुन्छिन् । आफु भोकै भएर पनि आफ्नो सन्तानलाई पे’टभरी खाना खुवाएकै हुन्छिन् । आफु नां’गो भएरै पनि आफ्ना सन्तानको श’रीर छोपेकै हुन्छिन् ।

त्यसैले त उनी आमा हुन् । उनको स्थान कसैले पनि लिन सक्दैन । किनकी उनले जे ग’र्छिन् त्यो अरु कसैले गर्ने सक्दैन । तर सुस्मीता भण्डारी एउटी यस्ती आमा हुन् जो अरु आमाको तुल’नामा निकै नै फरक छिन् । उनलाई आफ्ना सन्तानको चि’न्ता त छ होला तर रेखदेख र परवरिशमा उनको व्य’वहार फरक छ ।

देख्ने सुन्नेले उनको मातृ’त्वलाई अलि फरक तरिकाले ब्याख्या गरेतापनि हामी यस कुरालाई भने त्यत्ति नकारा_त्मक रुपमा लिंदैनौं । उनी जस्ती भएपनि र उनले जे जसरी आफु र आफ्नो सन्तानको रेखदेख गरेपनि आखिरमा उनी पनि त आमा नै हुन् नी ? त्यसैले एउटी आमाको बारेमा नराम्रो कुरा हामी लेख्न चाहादैनौं ।

तर सुस्मीतालाई किन सबैले आमाको नाममा कंलक भनिरहेका छन् त भन्ने कुरालाई यदि केलाउने हो भने उनी आफुले काम नगरी आफ्ना सानासाना ४ वटा नानी बाबुलाई पशुपति क्षेत्रमा पशुपति दर्शन गर्न आउनेहरुसंग पैसा माग्न पठाउँछिन् भन्ने आ’रोप लागेको छ ।

यो आरोप देख्न र जान्नेले उनलाई लगाएका हुन् । यो कत्तिको साँचो हो त्यो उनैको मुखबाट सुन्दा थाहा हुन्छ नै । तर उनले यस्तो गर्छिन् भनेर सबैले भन्ने गर्दछन् । सुस्मीता मात्र नभई उनका श्रीमानले पनि दिनभरी छोराछोरीले मागेर ल्याएको पैसाले रक्सी खाने गरेको उनीहरुलाई चिन्नेजान्ने सबैले बताउँछन् । – इताजा खबरबाट
भिडियोसहित

प्रतिकृया दिनुहोस्