सुन्दै अचम्म लाग्ने: जमिन फाट्यो, महिला त्यस भित्र पसिन् अनि धुँवा आउन थाल्यो त्यसपछि…

एक जना महिला बिहानै शौ’चका लागि बाहिर जाँदै थिइन् । अ’चानक उनले टेकेको जमिन फा’ट्यो । ति महिला त्यो जमिनमुनी भा’सिइन् । ति महिलाले आफुलाई बचाउन निकै को’शिष गरिन्, देखेकाहरुले पनि डोरी दिएर उनलाई उ’द्दार गर्ने को’शिष गरे । तर उनी त्यसैमा बि’लाइन् । उनी भासिएको जमिनवाट अचा’नक धुँवा आउन थाल्यो ।

गाउँलेकै अगाडी यस्तो अम’त्कारीक रुपमा महिलाको नि’धन भएपछि भारतको झारखंडको धनबादमा त्रा ‘स फैलिएको छ । महिला शुक्रबार बिहान शौचको लागि बाहिर निस्केकी थिइन् । यसैबीच, बाटोमा, अचानक उसको खुट्टाको जमिन ठूलो आवाज गर्दै फा’ट्यो र ऊनी भित्र पसीन् ।

यो झारिया क्षेत्रको बस्तरकोलाको घ’टना हो, शुक्रबार बिहान ३५ वर्षीया महिला कल्याणी देवी शौचालयमा जाँदै थिइन्, जब मैदान अचा’नक फुटेर त्यस महिला भित्र पसीन्। यसपछि त्यहाँबाट धुवाँ आउन थाल्यो। यो धुवाँ वि षा लु ग्यासका का’रण बाहिर आयो।

घटनास्थलमा मानिसहरू जम्मा भए र महिलालाई डोरीको सहयो’गमा उनलाई बाहिर निकाल्ने धेरै प्रयत्न गरे तर तिनीहरू त्यसमा सफल हुन सकेनन्। अचानक जमिन भित्रबाट ठूलो मा’त्रामा ग्याँस आउन थाल्यो । घटनापछि स्थानीयले सडक अ’वरुद्ध गरे र घटना’स्थलमा तत्का’ल राहत कार्यको माग गरे। प्रहरी आएपछि पनि ति महिलालाई बाहिर निकालियो । तर महिलाको नि’धन भइसकेको थियो ।- इताजा खबरबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्