अस्पतालको बेडमा बेहुलाले लगाइदिए बेहुलीलाई सिन्दुर

तपाइले हिन्दी फिल्म हेर्ने गर्नुभएको छ भने २००६ मा, सूरज बड़जात्याले बनाएको फिल्म विवाह को बारेमा थाहा छ होला । जसमा दुलही बनेकी अ’मृता राव आफ्नो बहिनी नाता पर्ने’लाई बचाउन आगोमा जल्छिन् । तर त्यस्तो अवस्था’मा पनि बेहुला बनेका शाहिद कपूरले उनीसँग विवाह गरे। यो रिलको जीवन’को तस्विर हो जुन पनि ठूलो हिट थियो ।

तर वास्तविक जि’वनमा यस्तो घटना दुर्लभ हुन्छ । तर भारत यूपीको प्रयागरा’जमा पनि त्यस्तै देखिएको छ । यो घटना संगम शहर प्रयागराजमा फेला परेको छ । जहाँ भर्ख’रकी दुलही आरती अस्पतालको खाटमा सुतिरहेकी छिन् र उनको हातमा मेहंदी लगा’ईरहेकी छिन र उसको छेउमा बसिर’हेको युवक उनका पति अवधेश हुन् जो उनकी पत्नी’को रेखदेखमा छन्।

वास्तवमा, प्रताप’गढको कुंडा क्षेत्रमा बस्ने आरतीको लागि विवाहको तयारी पूरा भएको थियो र जन्ती आउँदै थियो, तर दिउँसो उनी आफ्नो तीन बर्षे भति’जालाई छतमा खेल्ने क्रममा बचाउन छतबाट खसिन्् । दुर्घटनामा उसको मेरुदण्ड भाँचिएको थियो र दुवै खुट्टामा पनि समस्या छ । घरका साथीहरूले उनलाई प्रयाग’राजको निजी अस्पतालमा भर्ना गरे।

जब दुलहा अवधे’शलाई घटनाको बारेमा खबर गयो । घटनाको सत्यता र घटना पनि दुलहा अवधेश’लाई दिइयो। आरतीको घरका मानिसहरूले अवधेशलाई आरतीको कान्छी ब’हिनीसँग बिहे गर्न भने तर अवधेशले निर्णय गरेका थिए कि आरती उसको जीव’नसाथी बन्न सक्छ, जे भए पनि जीव’नभर उनलाई सहयोग गर्ने छ।

अवधेशले आफ्नो धा’र्मिक पत्नी आरतीको पूरा ध्यान राख्छन्। दुबैको साहस र साहसलाई सलाम गरेर नजिकका आफ’न्तहरू र परिवारका सदस्य पनि खुसी भएका छन् । उही समयमा, आरतीको परिवारले डाक्ट’रसँग कुरा गरेपछि उनलाई एम्बुलेन्सबाट कुंडा फिर्ता लगे र विवाह गरे । जहाँ अवधेशले ओछ्यानमा रहेकी आरतीलाई सिन्दुर लगाइदिए । त्यसपछि आरतीलाई प्रयाग’राजको यस अस्पतालमा भर्ना गरियो।

अवधेश र आ’रती अहिले निकै खुसी छन् । समस्यामा छायाँले जस्तै एक अर्काको स’हयोगी बनेकोमा । यस्तो अवस्थामा उनीहरू एक अर्कालाई सहयोग गरेर व्य’क्तिको लागि उदाहरण बन्न पुगेका छन्। तिनीहरू वास्तविक जीवनको नायक भएका छन्। सबैजनाले दुबैको यो निर्णयले उनीह’रूको प्रशंसा गर्दै छन्।-इताजा खबरबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्