भुटेको मकैले निको हुन्छ पिसाब पोल्ने समस्या (फाइदासहित)

प्रायः मानिसहरूलाई भुटेको मकै मन पर्छ। खाजा’का रूपमा खाइने भुटेको मकैले मानव स्वास्थ्यमा विशेष फाइदा पुर्याहउने गर्छ । यसमा फाइ’बरको मात्रा अधिक हुन्छ। जसका का’रण पाचन प्रणालीमा सुधार गर्छ। भुटेको मकै खाने मानिसलाई एसिडिटी र कब्जियतको कहिल्यै समस्या हुँदैन। भुटेको मकैमा आइरन, कपर, र फस्फोरस र म्याग्नेसि’यमको मात्रा पर्याप्त हुने भएकोले शरीरमा हड्डीलाई मजबुत बनाउँछ ।

यसमा आइरन, भिटा’मिन बी १२, फोलिक एसिडको मात्र पर्याप्त हुन्छ। यसले शरीरमा रगत अभावको समस्याबाट जोगाई कमजोरी हुनबाट बचाउँछ। भुटेको मकैमा भिटा’मिन सी, केरोटिनाईड, बायोफ्लेविनाईड हुन्छ जसले रक्त प्रवाहलाई तीव्र बनाई रक्तचाप नियन्त्रण गर्छ। यसले कोलेस्ट्रो’लको मात्रा नियन्त्रण गर्न सहयोग गर्छ।

मुटु रोगको खत’राबाट बचाउँछ। भुटेको मकैलाई तातो पानीमा केही बेर उमाल्नुहोस्। यस पानीलाई छानेर मिश्रि मि’साएर खाँदा पिसाब पोलेको वा किड्नी कमजो’रीको समस्या समाधान हुन्छ।

भुटेको वा पोलेको मकैमा कार्बो’हाइड्रेटको मात्र पर्याप्त हुने भएकोले यसले शरीरलाई पर्याप्त ऊर्जा दिन्छ। भुटेको मकै खाँदा दाँतको व्या’याम गराउँछ। मकै खादा दाँत सफा गर्ने र बलि’यो बनाउँछ।

भुटेको मकैमा फाईब’रको मात्रा अत्यधिक हुने भएकाले पाचन प्रणालीमा सुधार गर्छ। भुटेको मकै खाने मानि’सलाई एसिडिटी र कब्जि’यतको समस्या हुँदैन्। भुटेको मकैमा आइरन, कपर, र फस्फोरस र म्याग्नेसियमको मात्रा प्रर्या’प्त हुने भएकोले शरिरका हड्डीलाई बलियो बनाउछ।

भुटेको मकैमा आईरन, भिटामिन बी १२, फोलिक एसिडको मात्र प्रर्याप्त हुन्छ। जसले शरिरमा रगत अभावको समस्याबाट हुन दिंदैन र कमजोरी हुनुबाट बचाउँछ। भुटेको मकैमा भिटामिन सी,केरोटिनाईड,बायोफ्लेविनाईड हुन्छ जसले रक्त प्रबाहलाई तीब्र बनाई रक्तचाप नि’यन्त्रण गर्छ। भुटेको मकैले कोलेस्ट्रो’लको मात्रा नियन्त्र’ण गर्छ जसले मुटु रोगको खतराबाट बचाउँछ।

भुटेको मकैलाई तातो पानीमा केही बेर उमाल्नु’होस। यस पानीलाई छानेर मिश्रि मिसाएर खाँदा पिसाब पोलेको वा किड्नी’को समस्या समा’धान हुन्छ। भुटेको वा पोलेको मकैमा कार्बोहाइड्रेडको मात्र पर्याप्त हुन्छ। जसले शरिरलाई प’र्याप्त उर्जा दिन्छ।-खबरहब बाट

प्रतिकृया दिनुहोस्