विश्वकै पहिलो सुनले बनेको होटल, एक रात बसेको मुल्य कति पर्छ त

मानि’सका इच्छा अ’नौठा हुन्छन् । संसारमा आफुलाई फरक सावित गर्न मानिसले अनेक काम गर्छ । व्यवसायमा पनि त्यस्तै प्रति’स्पर्धा हुन्छ । आफुलाई संसा’रमै फरक देखाउन हो’डवाजी चलेको हुन्छ ।

यस्तै होडवाजीमा भियत’नामको राजधानी ह’नोइमा सुनै सुनको होटल खुलेको छ । सो होटलको ढोका, कप, टेवल, धारा, वास’रुम, खाना खाने भाँ’ढा सबै सुनको ट । यो होटलको सु’रुवात २ जुला’ईमा भएके हो । होटलको सुभा’रम्भ भएसंगै संसार’भर यसको चर्चा पनि सुरु भएको छ ।

होटल’को नाम डोल्से हनोई गोल्ड लेक राखि’एको छ । यो होटलको गेट देखि कप समेत सुन’कै बनेका छन् । यो होटल स्टार होटल हो । जो २८ तले भवन छ । जसमा ४०० वटा को’ठा रहेका छन् । जसको ढोकामा पनि ६४ वर्ग फीट गोल्ढ प्ले’टेड टायल लगाइएको छ ।

होटलको स्टा’फले लगाउने ड्रेस कोड पनि रातो र गोल्डन राखिएको छ । लबीमा राखिएको सजा’वटमा पनि सुनकै जलप छन् । हेर्दा सबै होटल सुनैसुनको देखिन्छ । वॉश’रूमको बाथटब, सिंक, शॉवर देखि सबै सामा’न सुनको बनाइएको छ । वेडरु’पका फर्नीचर र सज्जाका सामान सवै सुनको प्लेगि’गं गरिएको छ ।

छतमा इन्फि’निटी पूल बनाइएको छ । जसवाट हनाई शहरको मनोरम दृष्य देख्न सकिन्छ । छत’मा पनि गोल्ड प्लेटेड गराइएको छ । उद्घाट’नका दिनमा पुगेका पाहुना’हरुले छतवाट देखिने मनोरम दृष्यमा रुचि देखाएका थिए भने कतिले सुनको साव’रमा तस्विर खिचाएका थिए ।
होटल को दक्षि’ण(पूर्व एशियामा सबैभन्दा महंगो र आरामदायी होटल भनेर भनिएको छ । यो होटल बनाउ’नुको कार’णका बारेमा बताउँदै भनिएको छ । यसले मान’सिक तना’व कम गर्न मद्ध’त गर्ने छ ।

यति धेरै लगानी गरि’एको यो होटलमा बसेको भा’डा कति लाग्छ होला ? होटल ब्यव’स्थापन पक्षले भनेको छ । यो होटलमा बसे’को एक रातको करिब १ लाख २५ हजार रुपैया लाग्नेछ । यो होट’लको सुरुवा’ती रुमको भाडा नै ३५ हजार रुपै’यावाट सुरु हुन्छ ।

यो होट’लमा यस्तो ६ वटा विशि’ष्ट रुमहरु छन् । डबर रुम सुइटमा बसेको एक रातको करिब १ लाख २५ हजार रुपैया पर्नेछ । ६ प्रकारका सुइट रुम रहेको होटल ब्यवस्था’पन पक्षले जनाएको छ । सबैभन्दा विशिष्ट रुमका लागि एक रा’तको करिब ८ लाख रुपैया छ । – इ ताजा खबर बाट

प्रतिकृया दिनुहोस्