विश्वकप चलिरहेको बेला अर्जेन्टिनाबाट खेल्ने २२ वर्षीय फुटबलरको मृ:त्यु

कतारमा आयोजना भइ’रहेको फिफा विश्वकप २०२२ को बीचमा फुटबल’प्रेमीहरुका लागि दुखद खबर आएको छ । कोलम्बि’याका स्टार मिडफिल्डर आन्द्रेस बालान्ताको नि’धन भएको छ ।

यी फुट’बलरको उमेर मात्र २२ वर्ष थियो । अर्को महिना अर्थात् जनवरी १८ मा उनको २३ औं जन्मदिन पनि छ । अधिकांश खेला’डीले २२ वर्षको उमेरमा आफ्नो करिय’र सुरु गर्छन् तर एन्ड्रेस बालांटासँग यो दुखद घटना भयो र उनले संसार’लाई अल’विदा गरे ।

आन्द्रेस बालान्टा अर्जेन्टिना’को फर्स्ट डिभिजन क्लब एट्लेटिको टुकुम्यानबाट खेल्दै आएका थिए । एट्लेटिको टुकु’म्यान क्लब’का लागि प्रशि’क्षणका क्रममा मंगलबार (२९ नोभेम्बर) मा आन्द्रेस बालान्ता दुर्घ:टनामा परेका थिए ।

यसै क्रममा उनले ज्या’न गुमाए । वास्तवमा, एन्ड्रेस प्रशि’क्षणको क्रममा लडे’का थिए। यसबाट गम्भी’र घा’इते भएका उनलाई तत्काल अस्प’ताल लगिएको थियो । जहाँ उनले अन्तिम सा’स फेरे ।

अस्प:तालका डाक्टर’हरुले एन्ड्रेस बालान्ताको ज्यान बचा’उने प्रयास गरेपनि सफल हुन नसकेको बताइएको छ । अस्प:ताल पुग्ने बित्तिकै डाक्टर’हरुले आन्द्रेस बा’लान्ताको तत्काल उपचा’र गरे । तर जीवन बचा’उन सकेनन् ।

क्लबका मेडिकल स्टाफले पनि एन्ड्रेस बालान्तालाई अस्पता:ल पुर्‍याउनु’अघि उनको जीव”न बचाउने प्रयास गरेका थिए। मिडिया रिपोर्टहरूमा भनिएको छ कि एट्लेटिको टुकु’मान क्लबले हालै छुट्टी मनाएको थियो। यो ब्रेक’पछि टोलीको पहिलो अभ्यास सत्र थियो ।

घटना’पछि एट्लेटिको क्लबका अफिसर इग्ना’सियो गोलोबिस्कीले भने, ‘आन्द्रेस बालान्ताको मृ:त्युको बारेमा जानकारी गराउनु अत्य’न्तै दु:खका साथ छ। क्लबका सबै समर्थकहरू धेरै निराश र स्त’ब्ध छन्। निस्सन्देह, उनको परिवार, सह’कर्मी र साथी’हरूको हाम्रो पूर्ण समर्थन छ।

एन्ड्रेस बा’लान्ता जुलाई २०२१ मा एट्ले’टिको क्लबमा सामेल भए। यसअघि उनी कोलम्बि’याली क्लब डेपोर्टिभो कालीसँग आवद्ध थिए। आन्द्रेस बा’लान्ताले सन् २०१९ मा कोलम्बियाली क्लबबाट आफ्नो करियर सुरु गरेका थिए। उनले कोलम्बिया टोली’बाट इन्डो’नेसियामा भएको अन्डर-२० विश्वकप २०१९ पनि खेलेका थिए।

प्रतिकृया दिनुहोस्