बच्चालाई जन्म दिने बित्तिकै आमाले संसार छोडिन्, बच्चालाई काखमा लिएर कलेज पढाउन जान्छन् बुवा

बच्चाको लागि आफ्नो जीव’नमा आमाबाबु हुनु धेरै महत्त्व’पूर्ण छ। किनभने बच्चाको लागि आमाबुवा दुबैको आ-आफ्नै ठाउँ हुन्छ। तर कहिलेकाहीं अ’वस्था यस्तो हुन्छ कि आमाले बाबुको भूमिका निर्वाह गर्नुपर्ने हुन्छ भने कहिले बाबुले पनि आमाले जस्तै बच्चाको हे’रचाह गर्नुपर्ने हुन्छ।

यस्तो अ’वस्थामा आज हामी तपाईलाई एक यस्तो व्यक्तिको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ जो पिता मात्र नभई आमाको कर्त’व्य पनि निभाइरहेका छन् ।यति मात्र होइन, उनी शिक्षक पनि हुन् र आफ्नो शिक्षकको कर्त’व्य पनि उत्कृष्ट ढंगले नि’र्वाह गरिरहेका छन् । आउनुहोस् जानौं ती व्य’क्तिको कथा।

प्रख्यात आईएएस अफिसर अवनीश शरणले हालै सामा’जिक सञ्जालमा केही तस्बिर सेयर गर्दै यस व्यक्तिको बारेमा जानकारी दिएका छन् । तस्बिर’हरूमा तपाईले स्पष्ट देख्न सक्नुहुन्छ, एक व्यक्तिले आफ्नो बच्चालाई पेटमा बोकेर बच्चाहरूलाई पढाउँदैछन् । यस क्रममा उनले बालबालिकालाई पढाउने मात्रै नभएर आफ्नो बच्चाको हेर’चाह पनि गरिरहेका छन् ।

यो तस्बिर सेयर गर्दै अव’नीश श’रणले भनेका छन्, ‘एउटा मानिस जसको श्रीमतीले सन्तानलाई जन्म दिँदै यो संसार छो’डे’र बाबु लाई एक्लै छा’डिन् । यस्तो अ’वस्थामा उनी आफ्नो सन्ता’नको लागि जिम्मेवार पिता बनेका छन् । उनले थपे, “यस्तो अ’वस्थामा धेरैले सानो बच्चा हुर्काउन का’मबाट बिदा लिन्छन् ।

तर उनले त्यसो गरेनन् र छोरालाई का’खमा राखेर कलेज पढाउन जान्छन् । यो एक वास्त’विक जीवन नायक हो।” कुरा त, सामाजिक सञ्जालमा भाइरल भएका यी तस्विरको सबैले तारिफ गरिरहेका छन् ।मानिसहरूले भने, “असल बुवा र शिक्षक दुवैको भूमिका निभा’इरहेको छु ।

आजका भारतीय पुरुषहरूले उहाँबाट प्रेरणा लि’नुपर्छ र उहाँबाट केही सिक्नुपर्छ।” अर्कोतर्फ, यदि हामी आईएएस अवनीश शरणको कुरा गर्छौं भने, उनी बिहारको सम’स्तीपुर जिल्लाको केवता गाउँका बासिन्दा हुन्। अवनीश सन् २००९ छत्तीसगढ ब्याचका आईएएस अ’फिसर हुन् ।

अवनीश आफ्नो सरल स्वभा’वका कारण निकै लोकप्रिय छन् र उनी प्रायः सामाजिक सञ्जालमा हेडलाइन बन्ने गर्छन् ।अवनीश सन् २०१७ मा सबै’भन्दा बढी चर्चामा रहेकी छन् । वास्तवमा यो समयमा बलरामपुरको कलेक्टर हुँदा उनले छोरी वेदिकालाई स’रकारी प्रज्ञा प्राथमिक विद्यालयमा भर्ना गराए ।

यसपछि उनले जन’ताबाट धेरै प्रशंसा पाए । यति मात्र होइन, जनतालाई सहयोग गर्न सदैव त’त्पर रहने अवनीश शरणको प्रशंसनीय यो’गदानका लागि उनले प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदी’बाट पनि सम्मान पाएका छन् । अवनीश सोशल मिडियामा धेरै सक्रिय छन् र प्रायः आफ्ना अनुया’यीहरूलाई धेरै भन्दा धेरै अध्य’यन गर्न सल्लाह दिन्छन्। इताजा खबरबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्