राष्ट्रपतिले भनिन्- ‘म कानुन पनि हेर्छु, प्रधानमन्त्री पनि दा’वी गर्न आ’उनुभएको छ’

१४९ सांसदको हस्ता’क्षरसहित कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवालाई प्रधानमन्त्री दावी गरि’एको पत्र लिएर पुगेका विपक्षी गठबन्धनका नेताहरुलाई राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले आ’फूले कानुन पनि हेर्ने बताएकी छन् ।

माओ’वादी केन्द्रका प्रवक्ता नारायण’काजी श्रेष्ठका अनुसार उनले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली पनि बहुमत दावी गर्न आ’एको भन्दै आफूले कानुन हेर्ने बता’एकी हुन् । ‘हामीले हस्ताक्षरसहितको दावी प्रस्तुत गर्‍यौं । उहाँले धेरै बोल्नु’भएन । म कानुन पनि हेर्छु, प्रधानमन्त्री पनि दाबी गर्न आउनुभ’एको छ भन्नुभयो,’ श्रेष्ठले भने ।

प्रधान’मन्त्री केपी शर्मा ओलीले एमाले र जसपाका गरी १५३ सांसदको समर्थन आफूलाई रहेको दावी राष्ट्र’पतिसमक्ष पेश गरेका छन् । तर, विपक्षी ग’ठबन्धनले भने ओलीले सांसदहरुको हस्ताक्षर पेश नगरेकाले उनको दावीको अर्थ नहुने बताएका छन् । विपक्षी गठबन्धनले हस्ताक्षर सहितको पत्र राष्ट्रपति कार्या’लयमा दर्ता गरेको छ ।

यो पनि पढ्नुहोस्,
बहुमत सांसदको हस्ताक्ष’रसहित प्रधानमन्त्रीमा दाबीका लागि राष्ट्रपति कार्याल’य पुगेका विपक्षी गठबन्ध’नका नेताहरुले राष्ट्रपतिबाट षड्यन्त्र हुन सक्ने बताएका छन् ।

१४९ सांसदको हस्ता’क्षरसहित कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवालाई प्रधानमन्त्री दाबी गरिएको पत्र लिएर पुगेका विपक्षी गठब’न्धनका नेताहरुलाई राष्ट्रपति’ले प्रधानमन्त्रीमा केपी शर्मा ओलीको पनि दाबी आएको बताएकी थिइन् । तर, विपक्षी दलका नेताहरुले ओलीले दाबी गर्न नमिल्ने भन्दै संविधानअनुसार प्रधा’नमन्त्री नियुक्त गर्न आग्रह गरेका थिए ।

जवाफमा राष्ट्र’पति भण्डारीले ओलीले पनि बहुमत पुर्‍याएर आएको बताएपछि विपक्षी दलका नेताहरुले आशं’का गरेका छन् ।
त्यहाँ सहभागि एक नेताले भने, ‘हामीले संविधानत ७६(५) अनुसार बहुमत सांसदको हस्ता’क्षर बुझाएका छौं । तर, राष्ट्रपतिले षड्यन्त्र नै गर्ने छाँट देखा’उनु भएको छ ।’

बहुमत सांसदको हस्ता’क्षरसहित विपक्षी दलका नेताहरु राष्ट्रपति कार्यालय पुग्नुअघि प्रधानमन्त्री ओली पनि राष्ट्रपति कार्या’लय पुगेका थिए । एमाले संसदीय दलका नेतासमेत रहेका ओलीले एमालेको १२१ र ३२ सांसद रहेको जस’पाको समर्थन आफूलाई रहेको पत्र बुझाएर प्रधानमन्त्रीमा दाबी पेस गरेका थिए । त्यसपछि मात्रै राष्ट्रप’तिले विपक्षी दलहरुको दाबी पेस गरिएको पत्र बुझे’की थिइन् । इकान्तिपुरबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्